De Sint-Denijskerk in Zwalm is een beschermd monument, samen met het omringende kerkhof, maar de noordelijke kerkhofmuur en de aansluitende steile trap hebben dringend een restauratie nodig. Minister Diependaele voorziet daarom 160.000 euro.
De gemeente Zwalm kent (samen met Heers) het hoogste aantal erfgoedkerken in Vlaanderen. Die allemaal onderhouden kost tijd en geld. Daarom zijn ze in Zwalm bijzonder blij dat minister Diependaele een premie van 160.000 euro geeft voor de restauratie van de Sint-Denijskerk.
Kerkhofmuur
Het geld is bestemd voor de noordelijke kerkhofmuur en de aansluitende steile trap naar de lager gelegen straat. De vroegste bouwgeschiedenis van de kerk gaat terug tot het einde van de 10e eeuw. De kerkhofmuur werd al een paar keer vernieuwd, voor het laatst in 1946-49.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!