De aanhoudende hitte mag dan wel goed nieuws zijn voor de kikkererwten, tis minder goed nieuws voor de talrijke plantensoorten in de Plantentuin van Gent.
Daar zullen in de toekomst mogelijk minder planten groeien als het aantal hittegolven en droge periodes blijven toenemen. Dat zegt het Gents Universiteitsmuseum GUM. Door warme en droge periodes dreigt het regenwater op te geraken en moeten de planten water krijgen vanuit de grond. Maar daarin is meer kalk aanwezig waardoor sommige plantensoorten kunnen sterven.
De grote varencollectie in de Gentse plantentuin heeft het ondermeer moeilijker bij dit warme weer, en ook de buitenplanten zoals hortensiia`s verkiezen liever wat koelere temperaturen.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!