Aan de Westerbegraafplaats was er zaterdag dan wel een intiem moment, in De Centrale worden de doden op een heel andere manier herdacht. Daar vierden ze vrijdagavond Dia de los Muertos, op de Mexicaanse manier dus. Daar rouwen ze niet om de dood, maar vieren ze het leven, voor de overledenen én samen met hen. Alles is traditioneel, met een mariachi-band, lokale producten en iedereen is natuurlijk ook in thema uitgedost.
Het is de tiende editie van Dia de los Muertos in De Centrale, een evenement die de hele Latijns-Amerikaanse gemeenschap aanspreekt. Op die manier blijven ze nog verbonden met hun roots. De traditie zegt namelijk dat de doden dan voor een avond terug naar ons komen om met ons te vieren.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!