Bed­net en Home-Start zoe­ken vrij­wil­li­gers voor leer­lin­gen die van thuis uit les volgen

Bednet en Home-Start Vlaanderen bundelen hun krachten om langdurig zieke kinderen uit kwetsbare gezinnen beter te ondersteunen. Naar schatting gaat het in Vlaanderen om meer dan 2.000 leerlingen die langere tijd afwezig zijn door ziekte en daarnaast in armoede of kwetsbare situaties opgroeien. In Oost-Vlaanderen is de concentratie hoog, met Gent (18,5%), Sint-Laureins (20,1%) en Zelzate (20,8%) als gemeenten waar veel kinderen risico lopen op leerachterstand en sociale uitsluiting.

Vanaf januari 2026 zullen Bednetbuddy’s,  vrijwilligers van Home-Start Vlaanderen, gezinnen thuis begeleiden bij het gebruik van Bednet. Ze helpen ouders concreet bij het organiseren van afstandsonderwijs en zorgen ervoor dat kinderen verbonden blijven met hun klas.

“De wekelijkse aanwezigheid van een buddy thuis kan het verschil maken: ouders voelen zich gesteund, krijgen meer vertrouwen en durven sneller in gesprek gaan met de school,” zegt Karlien Craps, Algemeen Directeur van Home-Start Vlaanderen. Zo kunnen kinderen verbonden blijven met hun klas en lopen ze minder risico op leerachterstand of schooluitval.

Kwetsbare leerlingen worden moeilijk bereikt

Mathieu Tallon, Algemeen Directeur van Bednet, benadrukt de uitdagingen voor deze groep: “Veel kwetsbare gezinnen weten niet dat er oplossingen bestaan om hun kind toch les te laten volgen. Ook drempels zoals geen internet, beperkte digitale vaardigheden of taalbarrières maken dat juist de kinderen die Bednet het hardst nodig hebben, er minder gebruik van maken.”

Zoektocht naar meer vrijwilligers

Vrijwilligers voor het project kunnen zich nu aanmelden bij Home-Start Vlaanderen. In maart 2026 starten de eerste proefprojecten. Het initiatief wordt ondersteund door De Warmste Week, dat dit jaar aandacht vraagt voor mensen die onzichtbaar ziek zijn.

Door de inzet van buddy’s willen beide organisaties ervoor zorgen dat ook kinderen in Oost-Vlaamse gemeenten hun recht op onderwijs volledig kunnen uitoefenen.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!