politiek

Bru­no Tuy­bens krijgt ere­ti­tel van bur­ge­mees­ter van Zwalm

Bruno tuybens

Tuybens, in 2021, tijdens zijn eedaflegging als burgemeester van Zwalm.

Voormalig burgemeester van Zwalm Bruno Tuybens heeft de eretitel van burgemeester gekregen. Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Hilde Crevits (cd&v) kent de onderscheiding toe als erkenning voor zijn jarenlange inzet voor de gemeente en haar inwoners.

Tuybens stond acht jaar aan het hoofd van het Zwalmse gemeentebestuur. In die periode zette hij sterk in op een toegankelijk lokaal beleid en op initiatieven die het gemeenschapsleven versterkten. Hij profileerde zich als een burgemeester die dicht bij de inwoners stond en veel belang hechtte aan samenwerking en betrokkenheid.

Lokaal en federaal actief

Naast zijn lokale mandaat was Bruno Tuybens ook actief op federaal niveau. Hij was staatssecretaris in de regering-Verhofstadt II, een ervaring die hij gebruikte tijdens zijn tijd als burgemeester in Zwalm.

“Met deze eretitel willen we niet alleen zijn politieke verdienste erkennen, maar vooral zijn blijvend engagement voor de gemeenschap van Zwalm”, zegt minister Hilde Crevits. De eretitel van burgemeester wordt toegekend aan voormalige burgemeesters die zich op een bijzondere manier hebben ingezet voor hun gemeente.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!