Buurtbewoners en leerlingen vragen veiligere fietsoversteek aan Bergstraat in Oudenaarde
De oversteekplaats van de fietsring aan de Bergstraat in Oudenaarde moet veiliger. Fietsers hebben er voorrang, maar automobilisten houden zich daar niet altijd aan. Buurtbewoners en leerlingen van de plaatselijke GO!-school zochten de voorbije twee jaar naar oplossingen en overhandigden die vanmorgen aan schepen van Mobiliteit Mariek De Vos.
Het kruispunt werd niet zo lang geleden rood geschilderd en voorzien van witte haaietanden. Toch rijden automobilisten er nog te vaak zonder te stoppen voorbij. Een lokale fietsenhandelaar trok aan de alarmbel, gevolgd door heel wat buurtbewoners. Koen Browaeys van Beweging.net legt uit waarom de situatie gevaarlijk is: "Heel veel schoolkinderen passeren hier met de fiets. Ze hebben het gevoel hier veilig te kunnen passeren, maar door onaangepaste snelheid en beperkte zichtbaarheid geeft dat toch problemen en relatief potentieel gevaar."
Stopstreep als mogelijke oplossing
Schepen De Vos denkt aan een aantal concrete ingrepen. "Een mogelijke oplossing is om de haaietanden te vervangen door een stopstreep", stelt de schepen. "In de Stationstraat hebben we al zo'n oversteekplaats, dat is zeker iets om te overwegen." Ook de signalisatie zou kunnen veranderen. "Nu zijn automobilisten misschien meer bezig met de snelheidsborden en denken ze er niet aan dat ze hier moeten remmen voor fietsers."
Op langere termijn wil de stad een verhoogde oversteekplaats aanleggen, waarbij automobilisten automatisch moeten afremmen. Dat wordt meegenomen bij een volledige heraanleg van de straat. De stad werkt ook aan de bekendmaking van de fietsring bij jonge fietsers. "Eens je weet dat die fietsring er is, kan je een heel traject op een afgescheiden fietspad rijden", zegt De Vos. "We vinden het belangrijk om die fietsring heel veel aandacht te geven."
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!