Buurtbewoners gaan in beroep tegen uitbreidingsvergunning Coca Cola Zwijnaarde
De provincie Oost-Vlaanderen heeft een vergunning afgeleverd voor de uitbreiding van de Coca-Colafabriek in Zwijnaarde. Nochtans gaf de Stad Gent eerder al een negatief advies voor de uitbreiding en komt er heel wat protest van buurtbewoners tegen de plannen.
Zij vrezen dat een uitbreiding bij Coca-Cola voor veel meer vrachtverkeer zal zorgen in hun straat. De provincie levert nu toch een vergunning af voor de uitbreiding, maar koppelt er een belangrijke voorwaarde aan. Vanaf 1 maart 2028 mag het vrachtverkeer niet langer door de Gestichtstraat rijden, maar wel via de zogenaamde Coca-Cola-weg, een nieuwe, veilige verbindingsweg tussen de R4 en de fabriek.
De buurtbewoners kondigen nu al aan dat ze tegen de vergunning in beroep zullen gaan. En ook de stad Gent verzet zich tegen de vergunning. Zij willen dat de nieuwe verbindingsweg er eerst komt. En dan pas de uitbreiding van de Coca cola fabriek.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!