Zaterdag voerden honderden activisten van de groep Code Rood actie tegen voedingsbedrijf Cargill in de Gentse haven. De actie richtte zich tegen de praktijken van de agro-industrie en kreeg steun van de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg. De politie arresteerde bijna 100 actievoerders.
De blokkade begon om 10.30 uur en duurde tot 16.00 uur. Code Rood beschouwde de actie als een succes . Cargill is een van de grootste wereldspelers in de agro-industrie en wordt bekritiseerd vanwege onethische praktijken die boeren, consumenten en het milieu schaden. De activisten stellen dat bedrijven, zoals Cargill, boeren dwingen tot schaalvergroting, wat negatieve gevolgen heeft voor het milieu en de werkers in de landbouwsector. Ze protesteren tegen de lage prijzen die boeren ontvangen en de concurrentie van goedkopere producten uit andere landen.
Hoewel Code Rood benadrukt dat de actie ook in solidariteit met landbouwers is uitgevoerd, ondersteunen grote boerenorganisaties de actie niet. De groep heeft eerder al met andere vormen van burgerlijke ongehoorzaamheid geprotesteerd tegen bedrijven als Total Energies en de luchthaven van Deurne. De politie heeft processen-verbaal opgemaakt voor schade veroorzaakt tijdens de blokkade. Cargill zelf heeft zich nog niet uitgesproken over de actie.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!