Dag 1 van de Gentse Feesten lokt meteen 180.000 bezoekers
De Gentenaar heeft duidelijk "goesting" in de Gentse Feesten. En dat was meteen duidelijk op de eerste dag. Het openingsspektakel aan de Reep, met verrassingsgast Raymond, lokte meteen meer dan 3000 mensen. Het aantal groeide netjes aan tijdens de avond tot 180.000.
Vorig jaar trok de openingsavond meteen 160.000 bezoekers, nu dus 20.000 meer. En dat heeft wellicht iets te maken met het schitterende weer gisterenavond. Het bleef heel lang warm, de terrasjes en pleinen liepen goed vol. De herbruikbare bekers werden getest en goed bevonden.
De cijfers
"Draag zorg voor je eigen spullen", het is een raad die de politie jaarlijks meegeeft. Toch kwamen gisteren al 49 voorwerpen binnen bij de politie. Dat zijn vooral portefeuilles, betaalkaarten of identiteitskaarten. Verder werden gisterenavond 10 kleine vechtpartijtjes gemeld en kregen 36 feestvierders een GAS-boete voor wildplassen. 10 voertuigen stonden fout geparkeerd en werd getakeld. 178 mensen kregen de eerste zorgen bij de EHBO-posten, voor 15 mensen eindigde de eerste avond in het ziekenhuis.
Onderzoek naar brutale overval
Jammer genoeg viel er gisteren ook al een brutale overval te noteren. Twee minderjarigen probeerden in de buurt van de Belfortstraat en Vlasmarkt iemand met geweld te bestelen. Het slachtoffer werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie kon de twee minderjarigen oppakken. Het parket onderzoekt de zaak.