Evenementen

Bes­te boog­schut­ters strij­den in Gent voor titel van Bel­gisch kampioen

De Koninklijke Boogschuttersgilde De Ware Vrienden uit Gent hebben voor het eerst het Belgisch Kampioenschap staande wip georganiseerd. En dat is een hele eer, want die organisatie moet je verdienen. Omdat de club het kampioenschap vorig jaar won, was die gastheer voor deze editie. Volgend jaar is het de beurt aan de winnaars van dit jaar, de schuttersgilde uit Zedelgem. 

De 10 beste ploegen van België strijden om de titel van Belgisch kampioen op de staande wip. Dat is een discipline waarbij je doelen in de lucht moet raken, zogenaamde vogels. De winnaar gaat naar huis met het beeld van Sint-Sebastiaan, de patroonheilige van de boogschutters. Een jaar lang mogen ze het houden, en op het einde wordt de club de organisator van het nieuwe Belgisch kampioenschap. 

Dit jaar was de schuttersgilde De Ware Vrienden van Sint-Sebastiaan de gastheer. Zij wonnen dus vorig jaar. Het is voor de club een hele eer, want het is de eerste keer in het bijna 190-jarige bestaan van de gilde dat die het BK mag inrichten.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!