Evenementen

De Cen­tra­le toont oude elek­tri­ci­teits­cen­tra­le tij­dens Open Monumentendag

Het was vandaag Open Monumenten Dag. In heel Vlaanderen waren er meer dan 1000 activiteiten te beleven in 193 gemeenten en steden. De Open Monumentendag is voor liefhebbers van architecturaal erfgoed een hoogdag. Want heel wat locaties openen op die dag uitzonderlijk de deuren. Zo ook De Centrale, de cultuur-en ontmoetingsplek in Gent. Die is ontstaan uit de oude stedelijke elektriciteitscentrale van de stad. Die centrale is een echt juweeltje in ware art-decostijl. Wij volgden vanmorgen een rondleiding doorheen dat industriële erfgoed.

Cultuurliefhebbers kennen dit gebouw als De Centrale, een huis met aandacht voor cultuur uit alle hoeken van de wereld. En die naam De Centrale is niet voor niets gekozen, want achter de zalen van het cultuurhuis ligt nog een industroiële parel verscholen, de ECHTE centrale. Het gebouw is 100 jaar geleden geopend, en wat je ziet is 100 procent authentieke art deco

De de goed bewaarde buizen van de centrale kan je zien in het pompenhuis van de steenkolencentrale. Een sterk staaltje erfgoed, want Gent was echt één van de pioniers op vlak van elektriciteit.

De Open Monumentendag bracht vandaag zo'n 400.000 mensen op de been in Vlaanderen. 

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!