Tech­no­lo­gie­be­drijf leert Gent­se kin­de­ren over AI, cyber­se­cu­ri­ty en vei­lig onli­ne gedrag

In Gent hebben een veertigtal kinderen tussen 8 en 12 jaar deelgenomen aan workshops rond artificiële intelligentie, cybersecurity en veilig online gedrag. Met het initiatief wil technologiebedrijf Delaware jongeren tijdens de zomervakantie bewust maken van de kansen én gevaren van de digitale wereld.

Tijdens de workshops leerden de kinderen onder meer hoe ze veilig kunnen surfen, sterke wachtwoorden kunnen maken en phishing kunnen herkennen. Ook de werking van artificiële intelligentie en het onderscheid tussen echte en door AI gegenereerde beelden kwamen aan bod.

Kinderen weerbaar maken 

Volgens Delaware gaat het om een proefproject dat voorlopig enkel voor kinderen van medewerkers wordt georganiseerd. Het bedrijf wil jongeren weerbaarder maken in een steeds digitalere samenleving. De deelnemende kinderen lieten ons weten dat ze veel hebben bijgeleerd over AI en de manier waarop gemanipuleerde beelden online verspreid worden. Sommigen gebruiken AI al voor creatieve toepassingen, zoals het maken van foto's of affiches.

Stan Gunst

stan.gunst@avs.be

Stan Gunst
Koen Colpaert

koen.colpaert@avs.be

Koen Colpaert

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!