Landbouw

Dit week­end kan je weer lam­me­tjes knuf­fe­len in Lievegem

Bioboerderij De Zwaluw organiseert zondag een Lammetjesdag. Dierenliefhebbers zijn welkom om de jonge schaapjes te knuffelen. Al vier generaties lang doet de Zwaluw aan biologische landbouw. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen.

Op paaszondag vindt op Bioboerderij De Zwaluw in Zwalm de negende editie van de populaire Lammetjesdag plaats. De boerderij telt zo’n 500 schapen, waarvan er dit jaar al 300 lammetjes zijn geboren. Door het blauwtongvirus zijn er minder tweelingen dan gewoonlijk, maar boer Nils Mouton is tevreden met het resultaat.

Volksspelen en lammetjes

Bezoekers mogen de jonge dieren aaien en sommige lammetjes krijgen zelfs de fles, onder begeleiding van de boer en zijn zoon. Voor kinderen zijn er tal van speelzones, waaronder een hooibalen-toren en een hindernissenparcours.

Ook zijn er volksspelen en kunnen bezoekers leren hoe ze een schaap moeten scheren. De beste wol wordt verwerkt tot truien en sjaals, de rest wordt gebruikt als isolatie. Naast schapen zijn er ook koeien, pony’s en kippen te zien op de boerderij.

De hoevewinkel blijft open op paaszondag en er komt zelfs een paashaas op bezoek. Organisator Nils Mouton verwacht zo’n tweeduizend bezoekers en benadrukt het belang van respectvol omgaan met de dieren.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!