Eeklo houdt jaarlijkse herdenkingsplechtigheid
In Eeklo is de bevrijding door de Canadezen herdacht. Op 15 september 1944 werden de laatste Duitsers verjaagd uit de stad. Elk jaar organiseert de stad een herdenkingsplechtigheid, met speciale aandacht voor de politieke gevangenen. Onder de aanwezigen waren enkelen van hun nabestaanden en ook meer dan 100 leerlingen uit de buurt.
Leerlingen uit de buurt leggen bloemen bij het monument van de politiek gevangenen in Eeklo. Op 15 september 1944 is Eeklo bevrijd door de Canadezen. Brigittes grootvader was lid van het Geheim Leger en is tijdens Wereldoorlog II opgepakt. Hij is weggevoerd naar Flossenbürg in Duitsland, net als de vader en de oom van schepen Van den Driessche.
De herdenking is begonnen in de Sint-Vincentiuskerk. Nadien trekken de aanwezigen naar het Canadaplein voor een hulde aan de soldaten en de politiek gevangenen. Voor elke naam die voorgelezen wordt, leggen kinderen een anjer neer. Nu oorlog opnieuw dichterbij komt, is het belangrijk om de geschiedenis niet te vergeten.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!