Sociaal

Erken­de vluch­te­lin­gen voe­ren actie aan Gent­se stadshal

Aan de Gentse stadshal hebben vanochtend een zeventigtal erkende, voornamelijk Eritrese vluchtelingen actie gevoerd tegen de hoge huurprijzen in Gent.Velen van hen slapen op straat. Ze hebben papieren, leren Nederlands en willen graag werken, maar zonder dak boven hun hoofd is dat bijna onmogelijk. 

Samen met de vluchtelingenorganisatie, Een Hart Voor Vluchtelingen (EHVV), willen de actievoerders de hoge huurprijzen in Gent aankaarten. Velen van hen slapen momenteel op straat. In de nachtopvang mogen mensen slechts een paar nachten per week verblijven en zowel op de private als sociale huurmarkt is het woonaanbod zeer krap. Zeker nu de temperaturen 's nachts onder nul zakken, is er nood aan actie.

Het EHVV heeft wel een woonzoekinitiatief, maar door de vele aanvragen en het summiere aanbod kan de organisatie veel mensen niet helpen. De organisatie vraag al enkele jaren om meer hulpmiddelen om de problemen aan te pakken. Burgemeester De Clercq kwam luisteren naar de vragen van de actievoerders en gaf ook aan hun vragen voor te leggen aan de Eurocommissaris van Wonen. De Clercq benadrukt wel nog eens dat Stad Gent dit probleem niet alleen kan oplossen en hulp nodig heeft van Vlaanderen, België en Europa. 

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!