Ever­gem neemt maat­re­ge­len tegen aan­hou­den­de droogte

De gemeente Evergem roeptt de hulp in van de haven om de droogte aan te pakken. North Sea Port heeft bufferbekkens en Evergem hoopt dat de landbouwers daar in de toekomst water kunnen gebruiken. Maar de gemeente roept ook gezinnen op om regenwater beter en vaker op te slaan door bijvoorbeeld te investeren in grotere waterputten.

Het is kurkdroog. Landbouwers snakken naar wat regen. Ertvelde, een deelgemeente van Evergem, is zelfs een van de droogste plaatsen in Vlaanderen op dit moment. Het gemeentebestuur wil actie ondernemen om de droogteproblematiek aan te pakken.  

Overleg 

De komende maanden wil de gemeente samenzitten met onder meer de Vlaamse Milieumaatschappij en North Sea Port om te kijken welke bekkens in aanmerking komen voor landbouwers. Het is een plan voor de toekomst, op korte termijn vraagt het gemeentebestuur aan zijn inwoners en landbouwers om zelf ook eens na te denken over betere waterbuffering.  En voor wie het zich zou afvragen. Water oppompen uit het kanaal Gent-Terneuzen is niet toegelaten zonder vergunning. Bovendien is het water ook te zilt voor de landbouw.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!