Geen akkoord bij Plas­man: Vol­vo Car Gent schrapt vijf shiften

De verzoeningsprocedure tussen vakbonden en directie bij Volvo-toeleverancier Plasman heeft woensdagavond niet tot een akkoord geleid. De staking wordt voortgezet, en dat heeft ook gevolgen voor Volvo Car Gent. Dat heeft de eindassemblage moeten stilleggen. 4500 arbeiders zijn economisch werkloos. 

De verzoeningsgesprekken tussen directie en vakbonden bij Plasman vonden plaats onder begeleiding van de federale overheidsdienst Werkgelegenheid en duurden meerdere uren. Een doorbraak bleef echter uit. In een mededeling op sociale media lieten de vakbonden weten "in afwachting te zijn van een initiatief van werkgeverszijde".

De staking brak uit nadat duidelijk werd dat een verwachte nieuwe opdracht niet naar de Gentse vestiging gaat. Volgens de vakbonden verdwijnt daarmee een belangrijk deel van het toekomstperspectief voor de site. Eerder dit voorjaar voerden werknemers al actie om meer duidelijkheid te krijgen over de toekomst van het bedrijf. Die acties werden toen opgeschort nadat bijkomend overleg was beloofd.

Gevolgen voor productie bij Volvo Car 

De gevolgen van het conflict reiken intussen veel verder dan Plasman zelf. Door het wegvallen van leveringen moest autofabrikant Volvo dinsdag al de eindassemblage stilleggen.
Intussen zijn ongeveer 4.500 arbeiders bij Volvo op economische werkloosheid geplaatst. Nadat woensdag geen enkele ploeg aan de slag kon, maakte Volvo woensdagavond bekend dat ook de ochtendploeg van donderdag niet zal opstarten. Daarmee zijn al vijf shiften geschrapt.

Hoe langer de staking duurt, hoe groter de impact op de productieplanning van Volvo wordt. Hoewel Volvo geen inzage heeft in de onderhandelingen bij Plasman, lijkt een snelle hervatting van de productie weinig waarschijnlijk zolang er geen akkoord wordt bereikt. Daardoor groeit de kans dat nog meer werknemers tijdelijk zonder werk vallen en de economische werkloosheid wordt verlengd.

Belga

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!