Gentenaars kiezen ‘sportieve’ namen voor nieuwe woonwijk op voormalige Gantoise-site
De toekomstige woonwijk op de voormalige Gantoise-site in Gentbrugge krijgt straatnamen die de Gentse sportgeschiedenis eren. Via een online stemming kozen 205 inwoners voor zes straatnamen en een parknaam.
Het nieuwe wijkpark wordt het Agépark, een knipoog naar de oprichting van KAA Gent als afdeling van La Gantoise. De straten worden vernoemd naar sporticonen zoals Marieke Vervoort, Germaine Van Meenen, Alice Coachman, Jules Otten, Léon Mokuna en Roland Storme.
Op donderdag 10 februari begint projectontwikkelaar De Stip met de werkzaamheden, te beginnen met de sloop van de tennis- en hockeyinfrastructuur. Stadsontwikkelingsbedrijf sogent zal binnenkort het winnende ontwerpvoorstel onthullen voor het wijkpark en de woningen op het andere deel van het project, op de locatie van het vroegere Jules Ottenstadion. In totaal worden ongeveer 280 nieuwe woningen en appartementen gebouwd.
Een nieuwe woonwijk op de Gantoise-site, daar horen straatnamen bij die verwijzen naar onze rijke Gentse sportgeschiedenis. We kunnen binnenkort opnieuw naar 'den Agé' in Gentbrugge"
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!