
(Foto: © Souvenir)
Het bekende Gentse sterrenrestaurant Souvenir sluit eind augustus definitief de deuren. Een drastische beslissing van zaakvoerders Joke Michiel en chef Vilhjalmur Sigurdarson maar die hebben daar een goede reden voor. Op sociale media erkennen ze dat het harde werk in de gastronomie hen te zwaar wordt: “Gastronomie is prachtig, maar achter de schermen ook heel zwaar. We zijn niet te trots om dat toe te geven.”
Het koppel begon in 2013, zonder startkapitaal, en bouwde Souvenir in de Brabantdam uit tot een toprestaurant in Gent. Ze benadrukken dat ze altijd trouw bleven aan hun eigen visie, in plaats van te koken voor gidsen of punten.
Privé was het soms moeilijk: hun kinderen groeiden op terwijl zij in de keuken werkten, ze ondervonden twee miskramen, en vlogen er fysieke en emotionele uitdagingen in . Ondanks de opofferingen hebben ze enkel warme herinneringen: “Wat een ervaring was dit. We voelen enorm veel dankbaarheid.”
De uitbaters kondigen aan dat ze wellicht met een “nieuw verfijnd verhaal” terugkomen. Het pand in de Brabantdam wordt volgende week verkocht. Tot eind zomer blijft er een Souvenir Summer Rooftop in Gentbrugge. Ook bistro Lubbi Tikarson en catering Le Petit Garçon blijven actief.
De redactie
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!