Ondernemen

Gent­se cyber­se­cu­ri­ty­spe­ci­a­list wordt uni­corn na kapi­taal­ron­de van 60 mil­joen dollar

Aikido

(Foto: Aikido Security)

Het Gentse technologiebedrijf Aikido Security heeft 60 miljoen dollar opgehaald in een nieuwe financieringsronde en krijgt daardoor een waardering van 1 miljard dollar, waarmee het officieel de unicorn-status verwerft.

Aikido werd opgericht in 2022 door Roeland Delrue (ex-Showpad), Willem Delbare (ex-Teamleader) en Felix Garriau (ex-Nexxworks). Het ontwikkelt software-beveiligingsoplossingen die ontwikkelaars helpen om risico’s in code automatisch te detecteren en te beheren, een belangrijk voordeel nu AI steeds meer ingezet wordt bij softwareontwikkeling.

De Gentse scale-up zag zijn omzet het afgelopen jaar vervijfvoudigen, waarvan bijna de helft werd gerealiseerd in de Verenigde Staten. Eerder raakte het nieuws bekend dat Louis Jonckheere zijn functie als CEO van het Gentse Wintercircus neerlegt om de verdere Amerikaanse expansie van Aikido Security in goede banen te leiden.

Unicorn-status

De nieuw kapitaalronde werd geleid door het technologiegerichte investeringsfonds DST Global, dat eerder in grote technamen investeerde en volgt op eerdere financiering van $24 miljoen. 

Aikido heeft door deze nieuwe kapitaalinjectie een waardering van 1 miljard dollar, waardoor het als zevende bedrijf in ons land de unicorn-status bereikt. Deze mijlpaal maakt Aikido tot één van de eerste Europese unicorns van 2026.

Aikido 2
De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!