
(Foto: Belga Image)
EnergyVision, specialist in zonnepanelen en laadpalen, maakt binnenkort zijn intrede op de Brusselse beurs. Het Gentse bedrijf heeft aangekondigd dat het – onder voorbehoud – op 27 juni nieuwe aandelen zal aanbieden.
EnergyVision, dat sinds vorig jaar ook optreedt als leverancier van groene stroom en aardgas, sloot 2024 af met een omzet van 99,6 miljoen euro en een ebitda van 26,9 miljoen euro. Het bedrijf telt 220 medewerkers. Het bedrijf werd in 2014 opgericht door drie vrienden: ex-sportjournalist Maarten Michielssens, Koen Decourt en Hassan Mourhit. Eerstgenoemde heeft vandaag nog steeds de leiding in handen.
De drie oprichters en het management controleren momenteel 81,5 procent van de aandelen. Alychlo, het investeringsvehikel van ondernemer Marc Coucke, bezit 11,9 procent. Zes andere investeerders hebben samen de resterende 6,6 procent in handen.
Groei en overnames
Het is nog niet bekend hoeveel aandelen zullen worden uitgegeven en tegen welke prijs. Wel engageerden de bestaande aandeelhouders, waaronder Alychlo, zich om samen voor 11 miljoen euro in te tekenen. De opbrengst van de beursgang zal worden gebruikt voor groei en overnames.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!