Grootste batterijpark van Fluviusnet geopend in Deinze: opslag om 25.000 gezinnen vijf uur lang van stroom te voorzien
In Deinze is het grootste batterijpark van het hele Fluviusnetwerk geopend. De installatie moet voorkomen dat het elektriciteitsnetwerk overvol raakt, op dagen dat er te veel wind- en zonne-energie is. Het nieuwe park kan voldoende energie opslaan om 25.000 gezinnen vijf uur lang van stroom te voorzien.
Bij veel andere batterijparken is dat maar twee uur en er gaat veel energie verloren. Het bedrijf EcoSourcen investeert meer dan elf miljoen euro. De installatie is gemaakt in China. Speciaal voor de opening kwam een delegatie op bezoek bij het bedrijf.
Het nieuwe batterijpark in Deinze.
Energieopslag in Deinze
Volgens de CEO van EcoSourcen, Dany Bosteels, is de keuze voor Deinze niet toevallig. "De reden is dat hier een beschikking was van een tien MW-kabelaansluiting. Dat maakt het natuurlijk wel mogelijk om een batterijpark aan te sluiten."
De energie die opgeslagen zal worden in het batterijpark komt van verschillende plaatsen. "De energie zal vooral komen van de energie die te veel is. Dat wil zeggen: te veel wind, te veel zon, waardoor er negatieve prijzen zijn op de markt", verduidelijkt Bosteels. "We kunnen die beter, dan in plaats van weg te gooien, opslaan en dan teruggeven op de gepaste momenten."
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!