Her­be­stem­ming van kerk van Water­vliet kan eer­ste fase ingaan

De gemeenteraad van Sint-Laureins heeft de plannen voor de herbestemming van de Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaartkerk, in deelgemeente Watervliet, goedgekeurd. 

Hiermee wordt er een belangrijke stap gezet om de kerk om te vormen tot culturele en toeristische trekpleister. Enkele jaren geleden werd er al beslist om de kerk op het Stee in Watervliet een herbestemming te geven. Naast kerkelijke diensten zullen er ook andere activiteiten in het gebouw kunnen plaatsvinden. 

Om meer toeristen aan te trekken moeten er wel een aantal aanpassingen gebeuren. Zo zal de inkom worden aangepast, er komt een infopunt en de torenkamers worden toegankelijk gemaakt. De kostprijs van de werken wordt geraamd op 150.000 euro. De provincie Oost-Vlaanderen neemt 50.000 euro voor haar rekening.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!