Onderzoekscentrum Health & Water Technology van HOGENT wint Laborama Innovation Award
Het onderzoeksteam Health&Water Technology (foto HOGENT)
Het onderzoekscentrum Health & Water Technology van HOGENT gaat de strijd aan tegen antibioticaresistentie en biedt met de PMD4U-methodologie een belangrijke stap richting de ontwikkeling en vermarkting van bacteriofaagtherapie. Daarvoor is het centrum nu beloond met Laborama Innovation Award. Het centrum kreeg ook de goedkeuring voor een Stepstoneproject en vangt daarmee 580.000 euro over twee jaar. Meteen een laatste stap richting een spin-off.
Stefan Vermeulen ontwikkelde samen met zijn collega's Els Van Mechelen en Marjoke Le Roy de nieuwe PMD4U-methodologie. Die moet de ontwikkeling van bacteriofaagtherapie versnellen en zo bijdragen aan de strijd tegen antibioticaresistentie.
Veelbelovend alternatief
Bacteriofagen , dat zijn virussen die bacteriën aanvallen, gelden als een veelbelovend alternatief voor antibiotica, waarvan de effectiviteit door toenemende resistentie afneemt. Toch blijft brede toepassing moeilijk, onder meer door complexe productieprocessen.
PMD4U speelt daarop in door een snellere, nauwkeurigere en minder arbeidsintensieve methode te bieden om faagconcentraties te meten, dat is een cruciale stap in de productie. De onderzoekers hopen dat hun innovatie de commercialisering van bacteriofaagtherapie zal versnellen en zo een antwoord biedt op een groeiend wereldwijd gezondheidsprobleem.n bacteriofaagtherapie versnellen en zo bijdragen aan de strijd tegen antibioticaresistentie.
Spin-off
Het project kreeg in één week tijd zowel de Laborama Innovation Award als een belangrijke financiering van 580.000 euro via het Industrieel Onderzoeksfonds (IOF). Met die steun wil het team het apparaat verder verfijnen en toewerken naar een spin-off, die na afloop van het project op de markt moet worden gebracht.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!