Mobiel loket stad Gent slaat aan: bijna 1000 identiteitskaarten aangevraagd
Sinds april vorig jaar hebben al bijna 1 000 Gentenaars hun identiteitskaart aangevraagd via de Mobio-kit. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.
De Mobiokit is een soort draagbaar loket. De volledige aanvraag voor een nieuwe identiteitskaart gebeurt bij de mensen thuis, van pasfoto tot handtekening. Zo hoeven mensen die minder mobiel of ziek zijn, zich niet meer te verplaatsen.
Bijna 90 procent van de gebruikers is ouder dan 70 jaar. Dat blijkt uit cijfers die schepen van Burgerzaken Burak Nali bekendmaakte op vraag van gemeenteraadslid Veli Yüksel. Nali noemt het systeem arbeidsintensief, maar bijzonder waardevol. Intussen is er ook een derde Mobiokit besteld.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!