Nieuwe spoorbundel in Gentse haven maakt 750 meter lange treinen mogelijk
In de Gentse haven, North Sea Port Flanders, is een van de drukste spoorbundels officieel in gebruik genomen. Het gaat om zes vernieuwde spoorlijnen voor goederenverkeer die extra lang zijn, tot 750 meter.
Spoorwegbeheerder Infrabel investeerde met Europese en federale steun in een uitbreiding van het spoornetwerk. De nieuwe spoorbundel moet er mee voor zorgen dat bedrijven uit de Gentse haven nog meer goederentransport via het spoor zullen laten verlopen. Dat past binnen het idee van duurzame mobiliteit, waarbij vrachtverkeer via de weg drastisch wordt verminderd.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!