Economie

Och­tend­ploeg IKEA Gent legt werk neer wegens te hoge werkdruk

In navolging van andere Belgische IKEA-filialen die eerder deze week te maken kregen met sociale onrust, is deze ochtend nu ook de vestiging in Sint-Denijs-Westrem (Gent) getroffen door een stakingsactie. Een deel van de ochtendploeg legde het werk neer uit protest tegen de aanhoudende hoge werkdruk. 

Vakbonden stellen dat de medewerkers zich “op hun tandvlees” voelen en dat er onvoldoende geluisterd wordt naar hun bezwaren. De staking maakt deel uit van een bredere beweging binnen de IKEA-groep, waarbij ook andere filialen te maken krijgen met werkonderbrekingen. 

De sociale onrust startte ruim een week geleden in de IKEA-winkel in Hognoul, in de provincie Luik. De vakbonden klagen er de hoge werkdruk en een nijpend personeelstekort aan. Dinsdag was de Luikse winkel gesloten en waren er protestacties in verschillende andere winkels, zoals Zaventem en Anderlecht. Die winkels bleven wel open.

Beperkte toegankelijkheid

De toegang tot de IKEA-winkel in Gent wordt bemoeilijkt en het Zweedse restaurant blijft mogelijk gesloten zolang de situatie voortduurt.

Overige diensten zoals leveringen of click & collect kunnen ook hinder ondervinden, afhankelijk van hoe lang de stakingsactie bij IKEA Gent aanhoudt.

De redactie