Onderzoekers Odisee-hogeschool willen voeding en cosmetica langer bewaren met appelhout
Onderzoekers van de hogeschool Odisee in Gent hebben een manier gevonden om bewaarmiddelen te vervangen door stoffen uit appelhout. De zogenaamde polyfenolen die ze in dat hout vinden zijn superingrediënten, die voeding en cosmetica kunnen beschermen tegen oxidatie. Op dit moment gebruikt de industrie daar synthetische stoffen voor. Maar binnenkort kan dat misschien met natuurlijke stoffen.
De start van het onderzoek was een vraag van een bevriende appelboer. Die moet om de twaalf jaar al zijn appelaars vervangen door nieuwe boompjes. Omzagen en opbranden is dan dikwijls de oplossing. De man vroeg aan enkele onderzoekers om eens te onderzoeken of er geen nuttige componenten in dat hout zitten. Zo kwamen de onderzoekers bij de polyfenolen, of superstoffen uit, Het zijn antioxidanten die voorkomen dat zuurstofgas producten bederft. De stoffen zouden vooral kunnen gebruikt worden in de voedingsindustrie en in cosmetica. Misschien maken we in de toekomst dus mayonnaise met een extract uit appelhout.
"Veel mensen kopen steeds vaker natuurlijke producten en ze kopen liever lokaal. Dat maakt het appelhoutextract zo interessant".
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!