ACV en Vooruit vragen meer aandacht voor veilige werkomstandigheden poetshulp
In aanloop naar Internationale Vrouwendag vragen het ACV en Vooruit samen aandacht voor veiligere werkomstandigheden voor huishoudhulpen. Cijfers van de Arbeidsinspectie uit 2022 en 2023 tonen aan dat er nog veel verbetering nodig is rond veilige werkomstandigheden.
De Arbeidsinspectie stelde veel gebreken vast tijdens 175 inspecties in de huishoudhulpensector. Van de 175 inspectiebezoeken werden er maar liefst 159 schriftelijke waarschuwingen uitgedeeld, samen met 19 schriftelijke adviezen en zelfs één proces-verbaal. Vooral de blootstelling aan gevaarlijke chemische schoonmaakproducten en het fysiek zwaar werk komen vaak voor. Parlementsleden Vanrobaeys en Maghroud (Vooruit) willen daarom niet alleen aandacht voor de veiligheid van huishoudhulpen, maar ook voor een verbetering van hun werkomstandigheden.
In een workshop leerden huishoudhulpen veilige poetsproducten maken en gingen ze in gesprek over werkbare en veilige arbeidsomstandigheden. Het ACV en de parlementsleden blijven zich inzetten voor de bescherming en waardering van de sector. Het doel is te zorgen voor werk dat loont en waarbij huishoudhulpen onder veilige omstandigheden kunnen werken.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!