Oudenaarde viert 80 jaar bevrijding en brengt op 4 mei geschiedenis tot leven

Op 4 mei keert Oudenaarde even terug naar 1945. De stad pakt groots uit voor de 80ste herdenking van de bevrijding van Europa, met een unieke Bevrijdingsstraat in de Hoogstraat vol militaire voertuigen, re-enactors en historische sfeer. “Een viering die vrijheid tastbaar maakt,” klinkt het bij burgemeester John Adam.
Dit jaar krijgt de jaarlijkse 4 mei-herdenking in Oudenaarde een extra feestelijk en historisch tintje. Naast de traditionele optocht en plechtigheid bij het oorlogsmonument op het Tacambaroplein, wordt de Hoogstraat voor één dag omgetoverd tot een heuse Bevrijdingsstraat. Vanaf 11 uur kunnen bezoekers zich vergapen aan tanks, jeeps, veldkeukens en acteurs in uniform die het leven anno 1945 tot leven wekken.
Duik in de geschiedenis
“Met deze unieke aanpak willen we niet alleen hulde brengen, maar ook het belang van vrijheid onderstrepen,” zegt John Adam, burgemeester van Oudenaarde. Schepen Tineke Van Hooland benadrukt het belevingsaspect: “Het wordt een echte duik in de geschiedenis, compleet met muziek, decor en ambiance van toen.”
Wie graag nog meer sfeer opsnuift, kan op de Markt ook terecht voor de jaarlijkse bloemenmarkt, van 8.30 tot 16.30 uur. Het volledige programma is te vinden op www.oudenaarde.be.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!