Pri­meur in Ouden­aar­de: elek­tri­sche sups voor men­sen met een fysie­ke beperking

Schermafbeelding 2025 06 22 om 19 49 24

Op de Donkvijver in Oudernaarde kunnen mensen met een fysieke beperking nu ook het water op, dankzij elektrisch aangedreven sups. Een initiatief van The Outsider, in samenwerking met Toerisme Oost-Vlaanderen, als onderdeel van het nieuwe leaderproject ‘Toegankelijke natuur- en recreatiebeleving in de Vlaamse Ardennen’.

Voor mensen met een beperkte mobiliteit zijn natuurbeleving en avontuur vaak moeilijk toegankelijk, zeker in de heuvelachtige en ruwe Vlaamse Ardennen. Dankzij aangepaste hulpmiddelen zoals offroad rolstoelen en nu ook elektrische sups, komt daar verandering in.

De elektrische sups zijn speciaal uitgerust met een zitstoel en motor, waardoor peddelen optioneel is. Ze bieden zo een unieke manier om veilig en comfortabel van het water te genieten. The Outsider zal binnenkort drie van deze sups aanbieden, waarmee ze een primeur hebben in Vlaanderen.

Het initiatief wil bijdragen aan meer inclusieve recreatie, zodat ook mensen met een fysieke beperking volop van de natuur kunnen genieten.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!