Universiteit

Pro-Pales­tijn­se actie­voer­ders bezet­ten opnieuw UGent-cam­pus, dit­maal aan Coupure

Sinds tien uur vanmorgen bezetten een honderdvijftigtal studenten en personeelsleden de universiteitscampus aan de Coupure in Gent. Ze eisen dat de UGent alle banden met Israëlische instellingen verbreekt. Een team van de lokale politie en een gerechtsdeurwaarder kwamen ter plaatse voor de eerste vaststellingen.

De locatie is niet willekeurig gekozen. Op Campus Coupure, waar de faculteit bio-ingenieurswetenschappen is gevestigd, lopen vijf samenwerkingen met Israëlische instellingen. "Enkel via de samenwerkingen op deze campus vloeit er 2,5 miljoen euro aan Europees geld naar Israëlische instellingen", zegt woordvoerder Youlian van Ghent Student Encampment.

Whats App Image 2026 04 22 at 11 28 29
Whats App Image 2026 04 22 at 11 21 30
Whats App Image 2026 04 22 at 11 23 531

Enkele beelden van de bezetting.

Drie eisen

De actievoerders stellen drie concrete eisen. De UGent moet alle huidige banden met Israëlische instellingen verbreken, mag geen nieuwe samenwerkingen meer aangaan en moet zich inzetten voor de uitsluiting van Israël uit het Europese onderzoeksprogramma Horizon Europe 2028. Dat programma, dat in 2028 wordt opgetrokken naar 175 miljard euro, laat Israëlische universiteiten momenteel toe om samen te werken met Europese instellingen en daar financiering voor te ontvangen.

Tenten opgesteld

In de centrale hal van het gebouw staan opnieuw tenten, net als bij de vorige bezetting van het UFO-gebouw twee jaar geleden. De actievoerders zijn niet van plan om snel te vertrekken. "Vandaag gaan wij zeker nog niet vertrekken", zegt Youlian.

De rector van UGent, Petra De Sutter, heeft ondertussen de studenten bezocht die de campus bezetten. Tot een gesprek is het nog niet gekomen, dat vinden de actievoerders nog te vroeg.

Stan Gunst

stan.gunst@avs.be

Stan Gunst
Vanessa Declercq

vanessa.declercq@avs.be

Vanessa Declercq

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!