Provincie installeert nieuwe fietstelpaal aan station Scheldewindeke in Oosterzele
De nieuwe fietstelpaal bij het station van Scheldewindeke. (© provincie Oost-Vlaanderen)
Op de fietssnelweg F417 tussen Gent en Zottegem staat een nieuwe fietstelpaal, nabij het station van Scheldewindeke in Oosterzele. De paal moet data leveren over het fietsgebruik en toekomstige investeringen beter onderbouwen.
De eerste resultaten tonen al een duidelijk patroon: in de ochtend fietsen mensen richting Gent, in de avond richting Zottegem. Typisch woon-werkverkeer dus. De cijfers zijn live te volgen via fietsflow.eco-counter.com. "Cijfers over het aantal fietsers verhogen niet alleen het draagvlak voor toekomstige fietsinvesteringen, ze laten ons ook toe de nodige bijsturingen te maken in ons fietsbeleid", zegt gedeputeerde Kurt Moens (N-VA).
Ook voor fietsers zelf is de telpaal een leuke toevoeging. "Je ziet de teller meteen oplopen als je passeert", zegt Oosterzeels schepen Filip Michiels (VOLUIT). "De Oosterzelenaar kan zo de veranderingen van de fietsverplaatsingen volgen en op termijn de impact zien van de aanleg van de ontbrekende stukken."
(© provincie Oost-Vlaanderen)
Nieuw stuk fietssnelweg op komst
De F417 verbindt Gent, Melle, Oosterzele en Zottegem en vormt een belangrijke noord-zuidverbinding. In Oosterzele werd al een groot deel aangelegd, waaronder vorig jaar een fietszone van ongeveer een kilometer in de Poststraat en Houte in Balegem.
Binnenkort volgt een nieuw stuk fietssnelweg parallel aan de spoorweg tussen Sint-Martensdries en de Stationsstraat in Scheldewindeke. De nieuwe telpaal monitort alvast het huidige fietsgebruik op die schakel, zodat de impact van de nieuwe aanleg later goed meetbaar is.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!