PVDA Ronse wil belasting invoeren op pylonen en gsm-masten om middelen vrij te maken voor sociale maatregelen
Oppositiepartij PVDA in Ronse pleit voor een nieuwe gemeentelijke belasting op hoogspanningspylonen en gsm-masten. Volgens de partij kan dit jaarlijks ongeveer 250.000 euro opleveren, zonder dat inwoners of lokale ondernemers daarvoor extra belast worden. PVDA wil dat de inkomsten worden gebruikt om de gemeentelijke belastingen te verlagen en sociaal beleid te ondersteunen.
PVDA benadrukt dat de hoge masten en pylonen vaak dichtbij woonwijken en zelfs het stadscentrum staan, wat een visuele hinder vormt. “Het stoort het landschap. Die masten en pylonen worden uitgebaat door private firma’s of door beursgenoteerde bedrijven zoals Elia. Bij hen kunnen we dus wel een beetje meer gaan halen,” zegt de partij.
Het voorstel richt zich op masten en pylonen vanaf 15 meter hoogte en is geïnspireerd op praktijken in buurgemeenten zoals Kluisbergen en Maarkedal.
Praktische en juridische uitdagingen
Schepen van Financiën Patrice Dutranoit (cd&v teamronse) waarschuwt voor praktische obstakels: “Principieel hebben we daar niets op tegen, maar in de praktijk zien we dat alles wat te maken heeft met het belasten van pylonen of gsm-masten vaak eindigt met bezwaarprocedures en rechtszaken.”
Volgens hem wegen de mogelijke juridische kosten momenteel niet op tegen de opbrengst. Dutranoit voegt toe dat het stadsbestuur de kwestie wel blijft opvolgen: “Op het moment dat we een duidelijk zicht hebben op wat er kan en niet kan, zullen wij die oefening zeker maken.”
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!