Verkeer

Rij­be­wijs met­een 15 dagen inge­trok­ken van­af 0,8 promille

LEDN20260214 20

Wie achter het stuur betrapt wordt met meer dan 0,8 promille alcohol in het bloed, zal voortaan z'n rijbewijs meteen kwijt zijn voor 15 dagen. Dat heeft Minister van Jusititie Annelies Verlinden beslist in een omzendbrief. De regel gaat meteen in en wordt in het hele land toegepast

Het parket van Oost-Vlaanderen hanteerde deze regel al sinds december vorig jaar. Maar de jongste maanden was er discussie over het verschil in aanpak tussen de verschillende provincies. 

Minister van Justitie Annelies Verlinden maakt daar nu komaf mee. Zij reageert daarmee ook op het gestegen aantal verkeersdoden in ons land.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!