Rode Kruis Oost-Vlaan­de­ren springt nood­cen­tra­le 112 bij door winterweer

Belgaimage 154196585

Een ambulance in de sneeuw in Nazareth-De Pinte. (©Belga Image)

De winterse omstandigheden zorgen vandaag voor extra druk op de hulpdiensten in Oost-Vlaanderen. Door sneeuw en vrieskou komen er opvallend meer oproepen binnen bij de noodcentrale 112 voor dringende medische hulp.

Om die toestroom op te vangen, zet Rode Kruis Oost-Vlaanderen drie extra ziekenwagens in. Die zijn actief in Gent, Aalst en Wetteren, waar de nood het hoogst is. Zo krijgen de reguliere hulpdiensten extra ademruimte op een bijzonder drukke dag.

Vrijwilligers van het Rode Kruis stonden snel paraat om bij te springen. Dankzij die extra inzet kan medische hulp zo vlot mogelijk blijven verlopen, ook wanneer de weersomstandigheden het moeilijk maken.

Klaar om verder op te schalen

Het Rode Kruis volgt de situatie van nabij. Als het winterweer aanhoudt of de druk verder toeneemt, is de organisatie klaar om nog extra ondersteuning te voorzien. Zo willen de hulpdiensten blijven garanderen dat iedereen tijdig geholpen wordt.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!