Gemeenten

Sein­ge­vers bij wie­ler­wed­strij­den in Ron­se moe­ten voort­aan Neder­lands kunnen

SEINGEVERS

De stad Ronse wil tijdens wielerwedstrijden alleen nog seingevers die vloeiend Nederlands spreken. Dat heeft de schepen van Communicatie David Vandekerkhove (N-VA) bekendgemaakt. Ronse zal dat opnemen in het stedelijk reglement voor wielerwedstrijden.

Tijdens die wedstrijden is een vlotte en correcte communicatie met hulpdiensten en stadsdiensten van levensbelang, zegt de schepen. Het kan dus niet zijn dat sommige organisaties alleen maar Franstalige seingevers leveren. 

Het Nederlands is volgens de stad in het algemeen de voertaal in de regio, dus een goede basiskennis is noodzakelijk. Want een seingever die een bevel niet begrijpt, brengt niet alleen zichzelf, maar ook deelnemers, toeschouwers en hulpdiensten in gevaar, klinkt het bij schepen Vandenkerkhove.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!