Teelt van kik­ker­erw­ten in Oost-Vlaan­de­ren verdrievoudigd

Steeds meer landbouwers in Oost-Vlaanderen kiezen ervoor om van teelt te veranderen en over te stappen op de teelt van kikkererwten. 

Kikkererwten groeien van nature het best in India of Marokko, maar door het droge en warme weer levert de teelt van kikkererwten ook in onze provincie heel goede oogsten op. Thomas Truyen uit Zwalm was zes jaar geleden de allereerste kikkererwtenboer in Oost-Vlaanderen. En steeds meer landbouwers volgen nu z`n voorbeeld. 

Het aantal kikkererwtenboeren in Oost-Vlaanderen is intussen zelfs verdrievoudigd. En daar zit het droge, warme weer van de laatste jaren voor iets tussen. ILVO, Het Instituut voor Landbouw-, Visserij - en Voedingsonderzoek volgt de opmars van de kikkererwt in onze regio op de voet. Zij focussen ondermeer op de ontwikkeling van betere rassen en snellere ziekteherkenning.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!