Universiteit

UGent huis­vest 148 inter­na­ti­o­na­le doc­to­raats­stu­den­ten op voor­ma­li­ge Schollaert-site

De UGent koopt een gebouw op de voormalige Schollaert-site aan de Nieuwewandeling in Gent. De nieuwe studentenhome Henri Pirenne biedt vanaf september onderdak aan 148 internationale doctoraatsstudenten. Het tekort aan studentenkamers in Gent blijft echter groot.

Internationale doctoraatsstudenten vinden moeilijk een woning in Gent: ze kennen de huurmarkt niet en hebben bij aankomst meteen een stek nodig. Bovendien konden ze vroeger vaak maar kort in UGent-huisvesting verblijven. "Met de studentenhome Henri Pirenne bieden we hen een stabiele woonplek voor de volledige duur van hun doctoraat", zegt rector Petra De Sutter.

De home is vernoemd naar Henri Pirenne, invloedrijk historicus en rector van de UGent van 1919 tot 1921. Het gebouw ligt binnen de ring, tegenover het Groene Valleipark en vlak bij verschillende campussen. Verwarming en koeling gebeuren via geothermie, elektriciteit komt grotendeels van zonnepanelen en er wordt een microbos aangeplant.

Immogra GRW int 6 FINAL 1
Immogra GRW int 5 FINAL 1
Immogra GRW int COMFORT FINAL 1

(© Immogra)

Tekort loopt op tot 10.000 koten

De aankoop kadert in een bredere inhaalbeweging. Het is al het tweede project dat projectontwikkelaar Immogra in 2026 aan de UGent verkoopt, na Stroppark aan de Stropkaai met 240 kamers. Samen met een huurcontract voor 530 koten in Sint-Denijs-Westrem gaat het zo om bijna 1.000 extra studentenkamers.

Toch blijft het tekort groot. Gent telt vandaag een geschat tekort van 10.000 studentenkamers en verwacht volgend jaar de kaap van 90.000 studenten te overschrijden. "De Gentse studentenpopulatie stijgt verder met ongeveer 2.000 per jaar. Ondanks het feit dat er heel wat bijgebouwd wordt, wordt het tekort dus amper kleiner", zegt salesmanager Matthias Benoit van Immogra.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!