Vier agenten raken gewond bij ontruiming illegale rave in Gentbrugge
In Gentbrugge is de ontruiming van een illegale rave in de voormalige discotheek Balmoral gisteren blijkbaar toch stevig uit de hand gelopen. Het kwam tot een confrontatie tussen een honderdtal feestvierders en de politie.
De aanwezige politieagenten - zo'n vijftigtal - hadden meerdere keren het bevel gegeven om de illegale rave stil te leggen, maar de situatie ontspoorde en de agenten werden bekogeld met stoelen, stenen en flessen. Daarop werd traangas ingezet en al het beschikbare politiepersoneel werd opgeroepen om de rust terug te brengen. Vier agenten raakten bij het incident lichtgewond, en van één politievoertuig werden de spiegels afgebroken.
"Wanneer een niet-vergund, onveilig evenement ondanks herhaalde bevelen blijft doorgaan en omslaat in agressie, dan grijpen wij in", zegt korpschef Filip Rasschaert van de Gentse lokale politie.
Twee personen werden gerechtelijk van hun vrijheid beroofd, drie bestuurlijk aangehouden. Daarnaast waren er positieve vaststellingen inzake drugs en alcohol in het verkeer. Eén persoon in een psychose werd medisch geholpen.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!