Natuur

Volks­ver­te­gen­woor­di­gers vra­gen uit­leg aan minis­ter Brouns over leger­ba­sis Ursel

Minister Brouns kreeg gisteren in de Vlaamse commissie voor Leefmilieu, Natuur en Ruimtelijke Ordening heel wat vragen over de geplande legerbasis op het militaire domein in Ursel. Vooral het feit dat het natuurgebied Drongengoed naast het vliegveld ligt roept veel vragen op.

Zo wou Mieke Schauvliege van Groen gisteren weten of Vlaanderen wel een gebied heeft dat groot genoeg is om dit verlies aan bos te compenseren. Volgens de minister is het nog te vroeg om daarop te antwoorden.

"Er moeten plannen zijn, concrete plannen, op basis waarvan de impact kan bekeken worden, om dan na te gaan welke compensatie moet geboden worden. laten we alles in de juiste volgorde doen", antwoordt Brouns. "Wanneer er dan effectief een aantasting is van de Europese natuurdoelen, dat kan pas ingeschat worden op basis van die concrete plannen. Maar op dat moment zullen vanzelfsprekend ook alle wettelijk geldende procedures gevolgd worden.

De redactie

Zelf nieuws melden?

Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken

Een fout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!