Volvo Car Gent bestaat dag op dag 60 jaar. In de fabriek in Oostakker werken ongeveer 6.500 mensen. En daarmee is Volvo één van de belangrijkste werkgevers van het land.
Gent is van groot belang voor de omschakeling naar meer elektrische Volvo's. De Genste fabriek was de eerste die de volledig elektrische Volvo EX40 mocht produceren. Dit jaar nog startte de productie van de EX30.
In 1965 rolde de eerste wagen er van de band. Op dit moment zijn er al bijna 8 miljoen auto’s gemaakt in Gent. Dit jaar zouden er in totaal zo’n 200.000 wagens van de band moeten rollen.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!