Het Zweedse moederbedrijf Volvo Cars is bereid om fors te investeren in de Gentse autofabriek van Volvo.
Het bedrijf heeft daarvoor een intentieverklaring ondertekend met de federale en de Vlaamse overheid. In ruil voor de investeringen in Gent krijgt de autobouwer tot 119 miljoen euro aan steunmaatregelen. Die moeten Volvo Car Gent sterker maken. De steunmaatregelen omvatten 30 miljoen euro voor energie efficientie, 80 miljoen innovatiesteun gespreid over tien jaar en 9 miljoen euro opleidingssteun.
Volvo Cars wil zo de concurrentiekracht van de fabriek versterken en de productie in Gent op lange termijn verzekeren. Naast de productie van Volvo-wagens zouden de steunmaatregelen het mogelijk maken om in de Gentse autofabriek ook andere voertuigen van andere merken te gaan produceren. Dit zou de bezettingsgraad van de fabriek verhogen en bijdragen aan de industriele activiteit in de regio.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!