Het water in North Sea Port, de kanaalzone tussen Gent en Terneuzen, wordt steeds zouter. Dat stelt bedrijven die kanaalwater gebruiken voor hun productie voor een groeiend probleem. Gistfabrikant Bruggeman verving al leidingen door exemplaren die beter bestand zijn tegen het zoutere water.
De verzilting heeft twee oorzaken. Door de aanhoudende droogte van de afgelopen jaren valt er steeds minder regen, waardoor er minder zoet water de kanalen instroomt. Daarnaast heeft de nieuwe zeesluis in Terneuzen, een van de grootste ter wereld, veel meer water nodig om te werken. Daardoor stroomt er meer zout water vanuit de zee richting het binnenland.
Oplossingen gezocht
Het fenomeen was niet onverwacht. De Vlaams-Nederlandse Scheldecommissie volgt de situatie op de voet en zoekt naar oplossingen om de verzilting te beperken en de gevolgen voor de industrie te verzachten.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!