Watersportbaan in Gent heeft af te rekenen met blauwalgen
In de Gentse Watersportbaan zijn blauwalgen vastgesteld, zo blijkt uit staalnames van de Vlaamse Milieumaatschappij.
De bacteriën kunnen gezondheidsklachten veroorzaken zoals huid- en oogirritaties, hoofdpijn en maag- en darmproblemen, en vormen ook een risico voor dieren. Zwemmen was er al verboden, maar ook watersporten zoals roeien worden nu afgeraden en gebeuren op eigen risico. In de nabijgelegen zwemzone van de Blaarmeersen zijn voorlopig geen blauwalgen aangetroffen.
Geen probleem voor de regatta van Sport Gent
De Watersportbaan is dit weekend juist het decor van de internationale regatta van de Koninklijke Roeivereniging Sport Gent. Maar dat hoeft voor de roeiers geen probleem te zijn. De organisatie zal de deelnemers verwittigen en ook extra maatregelen nemen.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!