Zottegem, Herzele en Sint-Lievens-Houtem hebben nu ook politiedrone en hond
In Herzele, Sint-Lievens-Houtem en Zottegem heeft de politie twee nieuwe middelen in gebruik genomen om misdaad te bestrijden en de veiligheid te garanderen. Het korps heeft een nieuwe én een hypermoderne drone. Het toestel beschikt over infrarood, AI en een zeer grote zoomcapaciteit, zo kan de drone in alle mogelijke situaties ingezet worden, zowel in het dagdagelijkse als op grote evenementen. En er is ook een nieuwe viervoeter die deel uitmaakt van het korps.
"De drone heeft zintuigen die eigenlijk de menselijke capaciteiten sterk te boven gaan. Een zeer sterke lens, beschikt ook over een infraroodcamera, dus dat wil zeggen dat we ook mensen 's nachts kunnen zoeken. Personen, familieleden die vermist zijn opgegeven en waar wij op zoek gaan vanuit de lucht. Ook een zeer sterke zoomlens, dus we kunnen vanop een bepaalde hoogte zeer gericht en zeer leesbaar politiegegevens capteren en dan daar verder op werken", klinkt het bij korpschef Tom De Saveur.
Ook Evelien De Both, burgemeester van Zottegem, is blij met de nieuwe aanwinst: "Dat gaat er voor zorgen dat ons politiekorps echt veel professioneler te werk kan gaan. Bijvoorbeeld bij verkeersongevallen is het zo dat men vroeger onmiddelijk een blaadje moest nemen en de verkeerssituatie eigenlijk uittekenen. Maar nu kan men eigenlijk met die drone boven het incident onmiddelijk een haarscherpe foto nemen. Ook in de reguliere werking zal die drone eigenlijk dagdagelijks kunnen worden ingezet."
'Dual-purpose'-hond
Politiekracht in de lucht, maar dat niet alleen. Want het korps krijgt ook versterking van een nieuwe hond: "'Dual-purpose'-hond, zoals men dat noemt in het vakjargon. Dat wil zeggen dat die twee functionaliteiten aankan. Dus in de eerste plaats een patrouillehond, die wordt ingezet ter ondersteuning van dagdagelijkse patrouilles op het terrein, dat spreekt voor zich. Maar die hond kan ook gericht drugs opsporen. Dus het is vrij uniek dat eenzelfde hond die twee kwaliteiten aan kan. Die is daar ook intensief voor opgeleid, en daarvoor kunnen we hem ook dagdagelijks inzetten, voor die twee finaliteiten."
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!