De gemeente Zulte gaat zelf een nieuwe opvang openen op de plek van kinderdagverblijf Lyloo. Vorige maand sloot Lyloo onverwacht de deuren, waardoor meer dan 20 kindjes op zoek moesten naar een nieuwe plek. Het lokaal bestuur heeft al een overeenkomst met de verhuurder van het gebouw. Nu willen ze snel een doorstart maken.
In december moet kinderopvang Lyloo de deuren sluiten omdat ze maar geen personeel vinden. Meer dan twintig kinderen en hun ouders staan plots op straat. Lyloo was een zelfstandige groepsopvang. Nu wil de gemeente er zelf een nieuwe opvang uitbaten, maar dat doe je niet zomaar.
Simon Lagrange (Open Zulte) – burgemeester Zulte: "Ten eerste moeten we een nieuwe vergunning verkrijgen via het Agentschap Opgroeien. Dat is helaas nogal een intensief en lang traject dat moet doorlopen worden. Maar daar zijn we mee bezig. Ten tweede moeten er ook aanpassingswerken gebeuren aan het pand op vlak van de slaapruimte, op vlak van de ventilatie onder andere"
Het lokaal bestuur was er in elk geval vroeg bij. Meteen na de sluiting maken ze al afspraken met de huisbaas. Het zou de al de zesde groepsopvang zijn die Zulte zelf uitbaat. Dan moet de gemeente natuurlijk ook nog begeleiders vinden.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!