24-urenstaking in gevangenissen van Gent en Oudenaarde
In de gevangenissen van Gent en Oudenaarde houden de cipiers een 24-urenstaking. De vakbonden willen daarmee het geweld tegen het gevangenispersoneel aankaarten, want elke dag zijn er incidenten met agressieve gedetineerden, waarbij cipiers gewond geraken.
De laatste jaren is de situatie erger geworden, omdat nu ook korte straffen effectief uitgevoerd worden. Dat leidt tot nog meer gevangenen en nog meer frustratie onderling. Want met twee of drie op een cel één toilet moeten delen, of met een matras op de grond moeten liggen omdat er geen bedden zijn, het is in de Belgische gevangenissen dagelijkse kost. Herintegratietrajecten voor gedetineerden worden bemoeilijkt door die benarde situatie, en veel criminelen blijven dan ook feiten plegen.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!