Red Sharks, de nationale waterpoloploeg U18, speelt halve finale van het EK
De Red Sharks, onze nationale waterpoloploeg U18, is goed op dreef op het Europees Kampioenschap in Rio Maior (Portugal). De Belgen konden zich vandaag plaatsen voor de halve finale.
In de selectie spelen 3 Oost-Vlamingen: Mathis Malin ( KGZV/Moeskroen), Robin Sergeant (MZV Eeklo) en Matteo Windels (MZV Eeklo). Zij zijn sinds maandag actief in Portugal. In de poulewedstrijden werd enkel nipt verloren van groepswinnaar Israel. Daarna wonnen de Red Sharks van Oostenrijk en Groot-Brittannie. Het leverde hen de tweede plaats op en een plaats in de kwartfinale.
Moldavie uitgeschakeld
In de kwartfinale moesten de Belgen Moldavië partij geven. De "kenners" gaven Belgie weinig kans, maar na een zenuwachtige start speelden de Red Sharks steeds beter en hielden zij Moldavië bij. Meer zelfs, de Belgen namen op een dikke minuut voor het einde een bonusgoal. Een voorsprong die ze, door sterk defensewerk, niet meer hebben afgegeven. Daardoor schrijven deze kerels geschiedenis voor het Belgische waterpolo. De droom om een medaille te halen komt een stukje dichterbij. Morgen om 18.15u Belgische tijd spelen zij de halve finale. Die is live te volgen via deze site
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!