Komende zondag passeert de Ronde van Vlaanderen voor het eerst in meer dan 30 jaar nog eens over Berg ten Houte in Maarkedal.
De koers liet Berg ten Houte jaren links liggen, omdat hij in slechte staat verkeerde. In 2017 werd de helling gerenoveerd. De eerste 500 meter bestaat uit kasseien, daarna is het nog stevig klimmen op asfalt. In totaal is Berg ten Houte 1.100 meter lang, het maximale stijgingspercentage is 20%.
Basis voor winst in Dwars door Vlaanderen
Gisteren in Dwars door Vlaanderen begon de Nederlander Dylan Van Baarle op ten Houte aan zijn solo van 51 kilometer, die hij met succes afrondde. In de Ronde van Vlaanderen ligt Berg ten Houte op 76 kilometer van de finish in Oudenaarde.
Zelf nieuws melden?
Zie of hoor je iets dat voldoende nieuwswaarde heeft om dit te melden aan de redactie van AVS? Stuur het ons zeker door en help zo mee het regionieuws uit Oost-Vlaanderen maken
Een fout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt of een inhoudelijke fout? Laat het ons weten!